ПУБЛІКАЦІЇ
Військово-патріотичний клуб "Відвага": у здоровому тілі – здоровий дух
Дата: 30.09.2017
Коментарі (0)
Майже 30 років тому в Новоукраїнці розпочав свою діяльність військово-патріотичний клуб "Відвага". За ці роки більше двох тисяч юнаків та дівчат нашого міста пройшли школу загартування тіла й духу в справжнього захисника Вітчизни, воїна-"афганця", учасника АТО, голови районної ради воїнів-інтернаціоналістів, відмінника освіти – Валентина Станіславовича Лихоліта.

Військово-патріотичний клуб – унікальне суспільне явище, народна ініціатива, популярність яких приходить у другій половині 80-х років, в історичний період ідейного занепаду. В той час із Афганістану почали повертатися солдати і офіцери, котрі без будь-яких вказівок зверху створювали унікальну систему військово-патріотичного виховання. Поява таких клубів на зламі епох стала певною відповіддю на зростання негативних тенденцій в суспільстві та молодіжному середовищі, зокрема.

У 1987 році двоє новоукраїнців – Валентин Лихоліт і Володимир Фастовець, після повернення зі строкової військової служби до рідного міста, облаштували в одному з підвальних приміщень багатоквартирного житлового будинку (в районі селища цукрозаводу) зал для занять з підтримки фізичної форми та тренувань з рукопашного бою. 

Через деякий час з'явилась велика кількість юнаків та дівчат, бажаючих займатися своєю фізичною підготовкою і повчитися у Валентина та Володимира прийомам рукопашного бою.

Згодом Володимир Фастовець полишив тренерську діяльність, а Валентин Лихоліт продовжив розпочату на ентузіазмі справу, і разом з вихованцями гідно виступили на Республіканському зльоті військово-патріотичних клубів у місті Кіровограді (Кропивницький).

У 1988 році на клуб звернули увагу "люди з партіі", і навіть виділили певну суму коштів, на котрі були придбані перші борцівські мати. Клуб взяли під опіку Будинку піонерів (нині центр дитячої та юнацької творчості "Зоріт"), а Валентин Лихоліт отримав хоч якусь матеріальну компенсацію за свою працю – ставку керівника гуртка.

Із самого початку заснування клубу практично всі знаряддя, тренажери, ремонти приміщень робилися власноруч вихованцями клубу та на кошти, зароблені самими вихованцями на збиранні цибулі, під час літніх канікул. В клубі "Відвага" склалися й свої традиції: День народження клубу відзначали в місцевому кафе "Зимовий сад", з морозивом, солодощами та дискотекою.

На початку 90-х, щороку вихованці клубу зі своїм наставником виїжджали в літні табори до Гусарського лісу, в заказник "Войнівський", до Криму та на Західну Україну. Показові виступи вихованців клубу були, майже, на всіх великих святах у нашому місті.

= 1994 рік =

Починаючи з 1991 року клуб "Відвага" став базою тренувань з бойового мистецтва Карате-до (стиль "шотокан"). У 1996 році керівник клубу Валентин Лихоліт пройшов атестацію та здобув кваліфікаційний рівень – 1 Дан, "Чорний пояс".

Валентин Лихоліт був активним учасником Революції Гідності. А з перших днів військової агресії проти України пішов добровольцем захищати суверенітет і територіальну цілісність країни, у складі добровольчого батальйону "Айдар".

З нагоди свята – Дня вчителя, від усієї великої спільноти колишніх вихованців клубу "Відвага" велика вдячність Валентину Станіславовичу за Школу життя!
Дмитро Божор,
колишній вихованець клубу "Відвага" (1991-1996 рр.)
Дата: 30.09.2017 | Категорія: Життя | Теги: Клуб Відвага
КОМЕНТАРІ
Всього коментарів: 0
avatar