НОВИНИ
У Новоукраїнському районі виявили спалах африканської чуми свиней
Дата: 11.01.2017
Коментарі (0)
У Новоукраїнському районі на свинофермі ТОВ "Чапаєва" Рівнянської сільської ради виявили спалах африканської чуми свиней. Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоукраїнській районній державній адміністрації встановлено межі епізоотичного осередку – свиноферма ТОВ "Чапаєва" та зони захисту і зона нагляду, до яких увійшли території с.Іванці, с.Водяне, с.Кропивницьке, с.Юр`ївка, с.Ганнівка, с.Григорівка, с.Шишкине, с.Приют, с.В`юнки, с.Радісне, с.Великий Кут, с.Новоєгорівка, с.Комишувате, с.Схід, с.Улянівка, с.Захарівка, с.Далеке, с.Семенасте, с.Костянтинівка, с.Іванівка. 

Державною ветеринарною службою району організовано чотири ветеринарно-поліцейські блокпости на виїзді з обмеженої зони. Також проводиться подвірний огляд тварин з відповідними рекомендаціями та проведенням в них  протиепізоотичних заходів.

Африканська чума свиней (АЧС) – високо контагіозна хвороба, що протікає гостро, підгостро, хронічно, безсимптомно і характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, запаленнями і дистрофічно-некротичними змінами паренхіматозних органів, надзвичайно високою смертністю. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

До захворювання сприйнятливі свійські і дикі свині, незалежно від віку. Люди, різні домашні і дикі тварини, птиця, гризуни, комахи (мухи, воші), які були в контакті з хворими і загиблими свинями, чи знаходились на інфікованій території, можуть механічно переносити збудника.

Занесення збудника АЧС на благополучні території розглядається як соціальна й економічна катастрофи. Це пов’язано з величезними економічними збитками, спричиненими епізоотією, які складаються із забою всіх свиней в епізоотичних вогнищах, проведенням ветеринарно-санітарних і карантинних заходів.

Вакцин і медикаментів, які убезпечують від цієї хвороби, немає. Лікування хворих тварин заборонено. Ветеринарна служба району рекомендує господарствам різних форм власності  та людям переводити свиней на "закритий" режим утримання для запобігання поширенню вірусу, який небезпечний для свиней. Фахівці радять робити захисні бар’єри з тирси,обробленої дезінфікуючими засобами, унеможливити попадання в корм тваринам зі столу залишків тваринного походження.

У випадку захворювання та загибелі свиней просимо терміново повідомляти фахівців ветеринарної медицини в Новоукраїнському районі.
Наталія Маковійчук,
головний державний інспектор
ветеринарної медицини Новоукраїнського району
Дата: 11.01.2017 | Категорія: Надзвичайні події | Теги: АЧС