НОВИНИ
У Новоукраїнці завершила свою ходу "Театральна весна Кіровоградщини"
Дата: 03.04.2017
Коментарі (0)
31 березня фінальний естафетний вогонь обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів прийняла Новоукраїнка. Сцена Центрального Палацу культури «Ювілейний» зустріла як місцевих аматорів, так і гостей з Добровеличківского та Новоархангельського районів.

Щиро привітала учасників огляду-конкурсу директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Пращур. Вона зазначила, що 58 весен існування обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів – це, насамперед, прояв глибокої поваги до театральних традицій нашого краю. І дуже важливо й надалі зберігати і примножувати мистецькі надбання, якими славна кіровоградська земля.

Звертаючись до акторів-аматорів, голова журі, головний режисер академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького, заслужений діяч мистецтв України Євген Курман наголосив: "У цьому огляді-конкурсі немає переможців й переможених. Ми бачимо тих, хто любить театр і завжди очікує зустрічі з цим прекрасним видом мистецтва".

Розпочався заключний етап «Театральної весни» виставою за п’єсою Василя Долини "Мені тринадцятий минало". Актори народного аматорського театру Рівнянського сільського Будинку культури Новоукраїнського району (режисер – заслужений працівник культури України Олександр Ніколаєнко) звернулися до великої постаті Тараса Шевченка. Позитивне враження на членів журі склала гра дебютантів – дванадцятирічних Олега Труша та Вікторії Петриченко.

Як режисер дебютувала на новоукраїнській сцені і керівник народного аматорського театру Липнязького сільського Палацу культури Добровеличківського району Наталія Морковська. Зі своїм колективом (там теж були початківці – Олександра Миндрул та Віталій Данилюк) вона представила виставу за п’єсою Олени Венедиктової «Любов зла, або до ворожки не ходи» – справжню детективну комедійну історію з життя села.

Відомим водевілем Михайла Старицького "По-модньому" презентували свою творчість актори народного аматорського театру Підвисоцького сільського Будинку культури Новоархангельського району (режисер Валентина Сергієнко).

Життя людей у Чорнобильській зоні відчуження, пронизане жорстокою відвертістю, було показано у виставі за п’єсою Павла Ар’є "Баба Пріся" у виконанні народного аматорського театру ЦПК "Ювілейний" м. Новоукраїнки (режисер Анатолій Тєлков). "Художньою перемогою" визначив цю виставу Євген Курман, адже акторам вдалося достовірно створити яскраві образи справжніх живих людей. Не залишила нікого байдужим і гра Сергія Самарського, який цього дня дебютував на сцені "Театральної весни".

Незабаром журі «Театральної весни» підведе підсумки обласного огляду-конкурсу.


Обласний Центр народної творчості
Дата: 03.04.2017 | Категорія: Культура | Теги: театр, огляд-конкурс